BURSA ASMA TAVAN

Baffle Asma Tavan

Baffle asma tavan sistemleri, tavanda farklı ölçülerde dikey olarak asılan panellerdir. Doğrusal dikey tasarım ile tavan arasındaki havanın sirkülasyonu sağlanırken, farklı ebat ve panel mesafeleri sayesinde tavanda bulunan elektrik ve mekanik tesisatları gizleme imkanı verir. Standart asma tavanların dışında kalarak mekanın hareketli ve modern bir dizayna kavuşmasını sağlar. Bulunduğu mekana derinlik katar. Panel arasında kalan boşluklar sayesinde tavan arkasında kalan tesisata kolayca müdahale edilebilir. Olası bir yangında dumanın hızlı bir şekilde tavan arkasına geçmesi sağlanır. İstenilen uzunlukta ve farklı renklerde üretilmektedirler.

Ahşap desenli metal Baffle(bölme)  paneller, ahşaba kıyasla daha uzun ömürlüdür ve bakımı daha kolaydır.

Kullanım alanları: Havaalanları, tren ve metro istasyonları, alış-veriş merkezleri, ofisler, restoran ve kafeler, havuzlar vb.

 

 

Alçıpan Asma Tavan

Alçıpan Asma Tavan Özellikleri

  • Her türlü iç mekanın tavanlarında kullanılabilir.
  • Hafif olmasından dolayı taşıyıcı sisteme fazla yük aktarmaz.
  • Tesisatları gizlemesi ile birlikte dekoratif alanlar oluşturur.
  • Elektrik ve sıhhi tesisat malzemelerinin kolayca döşenmesini sağlar.
  • Bina hareketlerine uyumlu olması sebebi ile depreme karşı dayanıklıdır.
  • Alçıpan asma tavanla mükemmel şekilde ısı, ses ve yangın izolasyonu sağlanır.
  • Alçıpan asma tavanla metre kareye düşen yük 20kg/m2 iken beton tavanda m2’ye düşen sıva yükü: 35kg/m2
  • Proje ayrıntılarına göre istenilen boyutlarda profil üretimi yapmak mümkündür.

Petek Tavan

Petek Asma Tavan (Open Cell)

Petek asma tavan sistemleri, özel boşluklu yapısı sayesinde ışık ve hava geçirgenliği sağlar. Standart asma tavanların dışında kalarak mekanın hareketli ve modern bir dizayna kavuşmasını sağlar. Mükemmel ve kesintisiz bir görünüm sağlar. Panel arasında kalan boşluklar sayesinde tavan arkasında kalan tesisata kolayca müdahale edilebilir. Olası bir yangında dumanın hızlı bir şekilde tavan arkasına geçmesi sağlanır. İstenilen uzunlukta ve farklı renklerde üretilmektedirler. Hafif olmaları sebebiyle tavana fazla yük getirmezler. İstenmeyen görüntüleri gizler. Takılması ve sökülmesi kolaydır. 

Kullanım alanları: Havaalanları, tren ve metro istasyonları, alış-veriş merkezleri, ofisler, restoran ve kafeler, havuzlar vb.

 

 

 

 

Taş Yünü Asma Tavan

Taşyünü asma tavan kolay uygulanabilen hem müşteri hem de uygulayıcı tarafından tercih edilen bir asma tavan çeşididir.

Tercih edilme sebepleri

modüler olması, istenildiği zaman lamba veya hoparlör ilave edilebilir olması, tavanda meydana gelen herhangi bir tesisat arızası durumunda kolayca müdahale edilebilmesi, tavandan su gelmesi vb. sebeplerle sadece bölgesel zarar göreceği için tamirinin kolay olması

 

 

 

Kaynaklı Asma Tavan

Suya dayanıklı, ıslak mekanlarda kullanılabilen, boyanabilen ve ısı yalıtımı sağlayan bir asma tavan çeşididir. Metal asma tavanlar, nemli dış cephe saçak altları, sundurma altları ve bina girişleri gibi alanlarda tercih edilmektedir. Sarkmalı gizli taşıyıcılı ve farklı ebatlarda olan pek çok çeşidi mevcuttur.

Call Now Button
×