PARKE DÖŞEME

Lamine Parke Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Masif ahşap tabakalardan oluşan %100 doğal bir üründür. Tabakalar birbirlerine 90 derece açıyla yapıştırılmıştır. Yüzeyi cilalı veya yağlı bir şekilde döşemeye hazırdır. İlk döşeme sonrası sistre ve cila gerektirmez ama masif parkeler gibi defalarca sistre edilebilir. Lamine parke kaliteli, uzun ömürlü ve doğal bir döşeme malzemesidir. Her türden kullanıcının isteklerini karşılayabilecek kapasitede olan bu ürün geleneksel zemin kaplamalarından aşağıdaki avantajlarıyla ayrılır;

Kullanımı Hazırdır

Lamine parkeler paketlerinden cilası bitmiş ve kullanıma hazır olarak çıkar. Her parke parçası diğer parçalara uyması için özel girinti ve çıkıntılara sahiptir. Bu yüzden lamine parkeler hızla döşenir, döşendikten sonra ayrıca cilalanmaları gerekmediğinden de hemen kullanılmaya başlanabilir.

Çevreye Uyumlu ve Esnek Bir Malzemedir

Lamine parke, kullanılacağı mekanizma yüzer sistemle döşenir. Bu sistem ağacın doğal hareketine izin vererek mevsim değişiklikleri ve ısı farklarından dolayı döşemenizde çatlama ve açılma olmasını engeller. İstenirse bazı lamineler zemine yapıştırma da yapılabilir.

Laminat parke alırken en fazla dikkat etmeniz gereken, alacağınız laminat parkenin sağlığınıza zarar vermemesidir. Laminat parkenin sağlığa uygun olup olmadığını, Dünya Sağlık Örgütü gerekli standartları belirleyerek düzenlemiştir.

Call Now Button
×